Panie – zapraszamy do sex shopów!

model-825625_960_720

Przemysł erotyczny zmieniła się znacznie w ciągu ostatniej dekady. Dzisiaj sex shop jest często przede wszystkim skierowany dla pań – dlatego ma luksusowy, bogaty, ascetycznie przyjemny i przede wszystkim kobiecy wygląd. Głównym powodem rozwoju kobiecej branży erotycznej jest zmiana postawy pań wobec seksu. Kobieta to dzisiaj niezależność – finansowo i emocjonalnie – dlatego też dla pań i sklepy erotyczne stały się bardziej akceptowalne.

Postawy zmieniły się ogromnie w ciągu ostatnich pięciu lat, a jeszcze bardziej dramatycznie w ciągu ostatnich dwóch. Istnieją pewne ogólne czynniki, takie jak to że jest więcej rozwiedzionych kobiet, co oznacza więcej samotnych pań, więcej kobiet mieszkających samotnie, a także więcej równości – kobiety na ogół mają większą kontrolę nad swoim życiem.

Wcześniej wyniki badań dotyczące sklepów erotycznych wykazywały silny negatywny wizerunek związany z wizerunkiem sex shopów, lecz dzisiaj są bardziej kobiece erotyczne sklepy. Przemysł rośnie, stare poglądy wciąż trwają – dlatego jeszcze na tą branżę czeka jeszcze sporo pracy.

Całe szczęście powoli odchodzi problem zażenowania. Panie nie wstydzą się już wejść do sex-shopu, kupować przedmioty o charakterze seksualnym – niegdyś budziło to wielki niepokój wśród kobiet. Dzisiaj seks shopy wyglądają niczym wysokiej klasy ekskluzywne butiki, które są dalekie od męskich sex shopów, które dominują w przemyśle. Pełne otwartych, przejrzystych okien i pięknych mebli – te sklepy dają poczucie otwartości pokazując kobietom, że nie mają się czego bać.

Badania wykazują ogromne zainteresowanie wśród kobiet odnośnie erotycznych sklepów, a także ich produktów. Ale niekwestionowanym motorem, który powstrzymywał kobiety od wizyt w sex shopach były ich negatywne skojarzenia związane z przemysłem. Dzisiaj branża pracuje dla zmiany tej postawy. Lokalizacja jest również ważna. Kobiety muszą czuć się bezpiecznie.

Nie ulega wątpliwości, że kobiety, jak ak mężczyźni, są zainteresowane seksem, ale jeśli chodzi o sex shopy chodzi im także o styl, bezpieczeństwo, komfort i modę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *