Sex w starszym wieku

girl-559307_960_720

Co sądzicie o starości? Czy jesteśmy skazani cierpieć w milczeniu i potulnie się starzeć? A może to właśnie ten czas, w którym powinniśmy się cieszyć życiem jak nigdy wcześniej? Wiele osób zastanawia się nad tym, czy możemy cieszyć się seksem, niezależnie od wieku? Chociaż zmiany popędu płciowego są stałym czynnikiem dla starzejących się osób, to w dalszym ciągu seks pozostaje wtedy ważną częścią naszego życia i zdrowia. Mając prawidłowe nastawienie, pomimo podeszłego wieku nadal można się cieszyć wspaniałym życiem seksualnym.

Do jakiego wieku można uprawiać seks? Eksperci twierdzą, że możliwości są nieograniczone, zwłaszcza jeśli jest w dobrym stanie zdrowia. Aby to udowodnić, przytaczamy kilka prawdziwych przypadków.
Król Ludwik XIV, król Francji pozostał aktywnym seksualnie aż do chwili swojej śmierci, która miała miejsce w wieku 77 kat. Również francuski pisarz Victor Hugo podobno został ojcem dziecka 27 letniej praczki. Sam miał wtedy 70 lat. Zmarł w wieku 83 lat – w jego pamiętniku odkryto zapisek, świadczący o tym że ostatni kontakt seksualny miał na 6 tygodni przed śmiercią.

Filozof Bertrand Russell w wieku 70 lat miał romans z żoną wykładowcy na uniwersytecie Cambridge. Mając 88 lat ożenił się po raz czwarty! Z kolei Charlie Chaplin został ojcem ostatniej dwój dzieci licząc sobie lat 70. Te przykłady dowodzą, że nie ma górnej granicy wieku, w którym człowiek nie może cieszyć się seksem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *